Duble Meze Bar'da lezzet deneyimi

Ana Sayfa / Konaklama / Duble Meze Bar'da lezzet deneyimi

Duble Meze Bar'da lezzet deneyimi Beyoğlu'nun en güzel konumu Pera'da konumlanan ve 40 çeşit mezesiyle hizmet veren Duble Meze Bar'ın müdavimi olacağınızın garantisini veriyoruz.

İstanbul’da bilenler bilir meze yemek istediğimizde çok az restaurant aklımıza gelir. Hatta sadece meze üzerine mekân bulmak biraz imkânsızdır. İşte bu açığı kapatmak ve biraz da gelen misafirlerine lezzetli mezeler tattırmak için Emre Çapa ve Arto Bey Duble Meze Bar’ı açmışlar.

Asmalı Mescit Sokak’ta Palazzo Donizetti Hotel'in en üst katında yer alan Duble Meze Bar, hem gözünüze hem damağınıza hitap ediyor. Etrafı camlarla kaplı ve muhteşem Haliç manzaralı terasa sahip olan mekânın kapalı katı oldukça küçük, modern bir tasarıma sahip masaları, insanların sohbetlerini ne duyacak kadar yakın, ne de ortamdan kopmanıza neden olacak kadar uzak. Masa kapasitesi bu kadar az olunca hafta sonları rezervasyonları da erkenden bitiyor. Bu yüzden günler öncesi planınızı yaparak, rezervasyonunuzu yapmanız gerekiyor.
Mutfağına gelecek olursak Türk mutfağı olarak nitelendirebiliriz. Başaşcısı Umut Karakuş, Cordon Blue mezunu olsa da Türkiye’nin yemek kültürümüzü şekillendiren şehirlerini gezmiş bir şef… Her zaman önce yerel tüketim diyor. “Ülkemizin yemek kültürünün zenginliği, yetiştirdiğimiz ürünlerden geliyor. Bu yüzdende mutfağımızda kullandığımız her ürün yöresinden geliyor. Çocukluğumuzda tattığımız her lezzet, Duble Meze Bar’ın mutfağında yer alıyor.” Herkesin neden mezelerine bu kadar bağımlı olduğunu Umut şefin bu sözlerinde anlıyoruz.

Meze barın önüne geçiyoruz ve tüm mezeleri şöyle göz ucuyla yokluyoruz. Ne yiyeceğimiz konusunda kafamız karışıyor. Çünkü hepsi leziz görünüyor. Onun için başlangıcımızı buranın favori mezeleri ile yapıyoruz. Hardalı levrek, mantarlı humus, mercimek köftesi, ahtapot salata, isli biber borani, babaganuş ve ızgara enginar. Yediğimiz anda mezelere aşık oluyoruz. Hepsi ayırt etmek sizin güzel. Tuz oranları, damakta kalış süreleri hepsi bir ahenk içinde… Bir de finali kırmızı şarabınızdan yudumlayarak yaptınız mı, tamamdır. Kafanızdaki neden rakı değil de şarap sorusunu duyuyoruz ve hemen yanıtını veriyoruz. Mezenin arkadaşı hepimizin için rakıdır. Ama Duble Meze, bu arkadaşlığı bozmuş gibi kesinlikle burada rakı değil, şarap içmek istiyorsunuz. Ortamın ambiyansı mezelerin damakta bıraktığı farklı tatlar hepsinin tamamlayıcısı şarap oluyor. Siz de gittiğiniz zaman ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
Soğuk mezelerden sonra geçiyoruz sıcaklara burada sıcak meze çeşitleri oldukça egzotik. Bir meze bar için radikal lezzetlerde var. Farklı sunumlar da masamıza pastırma ile lezzetlendirilmiş karides, ızgara yaprak ciğer, ızgara ahtapot ve sokak lezzetlerinin olmazsa olmazı kokoreç bruschetta söylüyoruz. Meze mekânı için radikal olan kokoreç bile yediğiniz kokoreçlerden farklı bir sunum ile masaya geliyor. Sıcaklarda bu lezzetlerin dışında kumpir deniz güveci, sıcak humus, simit paneli sıkma peynir gibi pek çok sıcak meze var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.150434017181 seconds