Bolu'da Yaz Kur'An Kursu

Ana Sayfa / HABER / Bolu'da Yaz Kur'An Kursu

Bolu'da Yaz  Kur'An Kursu Bolu İl Müftüsü İzani Turan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Gel Bu Yaz Kur’anı Gönlüne Yaz’ sloganıyla başlattığı Kur’an kurslarına kentte ilk etapta 11 Bin 840 öğrenci ile başladıklarını söyledi.

Yaz Kur’an kurslarının merkez ve ilçeler dahil il genelindeki tüm cami ve Kur’an kurslarında verildiğini belirten İl Müftüsü Turan, ilimiz genelinde yaz Kur'an kursları 1. döneminde toplam 755 kurs açıldığını belirtti. Kurslardan 555'i camilerde, 116'sı Kur'an kurslarında, 84'ü ise MEB'e bağlı sınıflarda veriliyor. Kurslarda 649 öğretici, müezzin ve kayyum, 106 geçici öğretici çalışıyor. Kur’an kursları katılım sayılarında Gerede Bin 900 öğrenciyle ilçeler arasında birinci sırada bulunurken 876 öğrenciyle Mudurnu ve 760 öğrenciyle Göynük sıralamayı takip ediyor. Yaz Kur’an kursuna 11 Bin 840 öğrencinin resmi olarak başladığını kaydeden Turan, kursların önemine değinerek, yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

4-6 yaş grubu çocuklarımızın yetişmesinde, şahsiyetlerinin oluşmasında, sosyal ve kültürel kimlik gelişimlerinde, dini ve ahlaki eğitimin önemini vurgulayan Turan, Bolu Müftülüğü ile Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokolü açıkladı. Yaz Kur’an kurslarının 26 Ağustos’ta biteceğini söyleyen Turan, " başta,11 Anaokulu ile Müftülüğe bağlı 1, 4-6 yaş Kuran Kursu ve 3’ü özel kreşlerde olmak üzere, toplam 15 okulda, okul öncesi öğrenim gören 1100 öğrenciye yaz Kur'an kursları açılmış olup, hali hazırda 37 öğretici ve 586 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam edilmektedir. Çocuklarımızın velileri de bu eğitimin sürekli hale getirilmesini yoğun bir şekilde talep etmektedirler. Velilerimiz, değerler eğitimi başladıktan sonra, çocuklarında gözle görülür değişikliklerin olduğunu ifade ederek, memnuniyetlerini belirtmişlerdir. Çocuklarımızın yaşları ne olursa olsun, 7 den 70’e, herkesi cami ve Kur’an kurslarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0714991092682 seconds