EVCİL HÜKÜMETE RESTİ ÇEKTİ, HODRİ MEYDAN DEDİ

Ana Sayfa / HABER / EVCİL HÜKÜMETE RESTİ ÇEKTİ, HODRİ MEYDAN DEDİ

EVCİL HÜKÜMETE RESTİ ÇEKTİ, HODRİ MEYDAN DEDİ Suriyelilere, Türk vatandaşlığı verilmesi konusuna tepki gösteren MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, “Misafir geldiği ülkenin vatandaşını öldürecek kadar gözü dönmüş bir zihniyet misafir değil düşmandır” diye konuştu.

‘Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı hiç kimsenin gönlü değildir ki canının istediğine versin’ diyerek sözlerine başlayan MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, “Türkiye tarihi bir hatanın eşiğindedir. Suriyeli mültecilere vatandaşlık hakkı verilmesi tam bir kepazeliktir. Geleceğimiz Suriyelilere peşkeş çekilmektedir. Kendi vatanımızda 2.sınıf insan muamelesi görmek kabul edilemez bir durumdur. Sosyal ve ekonomik anlamda madem bu kadar üst düzeyde bir ülkeyiz 3.000.000 Suriyeliye vatandaşlık verene kadar neden kendi vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmiyoruz. Taytla sokaklarda gezen Suriyeli ,1300 tl asgari ücretle yaşam mücadelesi veren vatandaşımızdan daha mı kıymetli? Ya da Suriyeli öğretmen, yıllarca ailesinin okutup,büyüttüğü atanamayan öğretmenimizden daha mı kıymetli? Ücretsiz toki verilen bir Suriyeli ,ya çıkarsa umudu ile toki kurasında çekilişe girmek mecburiyetinde kalan devlet memurumuzdan,dar gelirli ailelerimizden daha mı kıymetli? Tarih tekerrürden ibarettir. Rahmetli Özal’ın Saddam Hüseyin’in döneminde Irak konusunda düştüğü hataya düşülmemelidir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.” ifadelerine yer verdi.“VATANDAŞLIK VERİLMESİ ÇOK HASSAS VE UZUN SOLUKLU BİR MESELEDİR”

Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusunun çok yanlış bir adım olacağını belirten Evcil, “Her karışının şühedanın kanı ile sulandığı bu cennet vatanımızı kimsenin siyasi emellerine alet ettirmeyeceğiz. Türk Milletinin misafir perverliği dillere destan olmuştur. Eminim ki savaş mağduru ailelere her Türk ailesi kucağını da açar, yardım da eder lakin Vatandaşlık verilmesi çok hassas ve uzun soluklu bir meseledir. Özal’ın Musul, Kerkük’ü alırım projesi ile düştüğü yanlış bugün yakın geçmişimizde açılım sürecine 'ihanet projesine' sebep olmuştur. Misafir geldiği ülkenin vatandaşını öldürecek kadar gözü dönmüş bir zihniyet misafir değil düşmandır. Bu zihniyetin bundan 20 yıl sonra haklı sebeplerinin yaratılıp özerklik türküsü söylemeyeceklerinin garantisi yoktur. Bir insanın bir makama getirilmesi ve vatandaşlık verilmesi için nitelik aranıyorsa şüphesiz en büyük nitelik Türk olmasıdır. Bayırbucak Türkmenleri, Kerkük Türkmenleri, Ahıska Türkmenleri söz konusu olduğunda kulak tıkayan hükümet neden bu kadar Arap sevdalısıdır? Milleti ilgilendiren bir kararı hükümet değil, Millet verir. Bir an önce 2.maddeli bir referanduma gidilmesi Türkiye'nin yararına olacaktır. 1-Mültecilere vatandaşlık verilmesi 2-Terör,Tecavüz,Çocuk istismarı suçlarına idamın geri getirilmesi. Hodri Meydan. Şu asla unutulmamalıdır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı hiç kimsenin gönlü değildir ki canının istediğine versin” diye konuştu. (Hakan Aydın)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.151229858398 seconds