SANAYİ ESNAFINA GEÇİCİ MÜJDE

Ana Sayfa / HABER / SANAYİ ESNAFINA GEÇİCİ MÜJDE

SANAYİ ESNAFINA GEÇİCİ MÜJDE Ruhsatsız işyerlerine yapılan denetimler sonrası mühürleme işlemlerinin yapılması üzerine Sanayi esnafıyla Zabıta ekipleri arasında gerginlikler yaşanmıştı. Sanayi Sitesi’nin Kentsel Dönüşüm bölgesi olması nedeniyle kanunen ruhsat verilemediği toplantıda,

Ruhsatsız işyerlerine yapılan denetimler sonrası mühürleme işlemlerinin yapılması üzerine Sanayi esnafıyla Zabıta ekipleri arasında gerginlikler yaşanmıştı. Sanayi Sitesi’nin Kentsel Dönüşüm bölgesi olması nedeniyle kanunen ruhsat verilemediği toplantıda, Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılıncaya kadar fiili olarak faaliyet gösteren iş yerlerine izin verilmesi için komisyonlar çalışmalarına başladı.

Sanayi Sitesi’nde ruhsatsız olarak faaliyetlerine devam eden iş yerleriyle ilgili olarak Bolu Belediye Meclisi çalışma başlattı. Sanayi Sitesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Sanayi de bu konuda bir boşluk var. Kentsel dönüşüm gerekçesiyle yapılar ruhsatsız bir duruma düşüyor. Yeni ruhsat veremiyoruz. Bu sıkıntının çözülmesi gerekiyor” dedi.

Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerde ‘Aşağısoku Mahallesi’nde bulunan Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Alanı olduğundan fiili olarak çalışan işyerlerine İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı verilemediğinden yeni sanayi sitesi yapılıp hizmete girinceye kadar fiili olarak faaliyet gösteren iş yerlerine izin verilmesi’ için Teftiş, Murakabe ve İmar komisyonu çalışma başlattı. Komisyon kararı 8 Mart tarihinde yapılacak Meclis toplantısında ele alınacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0599069595337 seconds