Seni unutmadık Kalbimizdesin

Ana Sayfa / Arşiv / Seni unutmadık Kalbimizdesin

Bolu'nun yetiştirdiği milli jimnastikçi Murat Canbaş, ölümünün 16. yılında mezarı başında yoğun bir katılımın olduğu törenle anıldı.

Bolu'nun yetiştirdiği milli jimnastikçi Murat Canbaş, ölümünün 16. yılında mezarı başında yoğun bir katılımın olduğu törenle anıldı.
16 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden milli jimnastikçi Murat Canbaş, Şehitlik Mezarlığında ki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Çelenklerin sunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma törenine Vali Yardımcısı Zeki Karaca, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, BTSO Başkanı Emin Semercioğlu, ASKF Başkanı Naci Parlak başta olmak üzere ailesi, sevenleri ve Bolulu minik jimnastikçiler katıldı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Yapılan konuşmaların ardından Bolu jimnastik takımı tarafından milli jimnastikçi Murat Canbaş'ın mezarına karanfiller bırakıldı. Anma töreni Kuran-ı Kerim okunması ile sona erdi.
Jimnastik sporuna Bolu Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğünde görev yapan eniştesinin teşviki ile başlayan Murat Canbaş, antrenmanlarda gösterdiği çalışma azmi ile antrenörünün gözüne girerek 15 gün sonra yarışmacı olarak seçilmişti. İlk yarışması olmasına rağmen turnuvadan birinci olarak ayrılan Canbaş, kimsenin beklemediği bu başarıyı hem kendi hemde Jimnastik federasyonu çok şaşırır. Daha sonra Macaristan'da düzenlenen "Yaş Grupları Dünya Şampiyonası" turnuvasına katılarak hem Türkiye'nin en küçük yaşta milli olan sporcu unvanını kazanır hemde turnuvadan dünya şampiyonu olarak ayrılmayı başarmıştı. Bolunet camiası olarak bizde milli jimnastikçiyi rahmetle anıyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.191922903061 seconds