Türk Halkı Avrupayı Solladı

Ana Sayfa / Arşiv / Türk Halkı Avrupayı Solladı

Microsoft'un öncülüğünde gerçekleştirilen Mediascope 2010 araştırmasına göre Türkiye'de kullanıcıların yüzde 60'ı internete her gün bağlanıyor ve haftada 10 saatini sanal ortamda geçiriyor. Bu oran Avrupa'da...

Microsoft'un öncülüğünde gerçekleştirilen Mediascope 2010 araştırmasına göre Türkiye'de kullanıcıların yüzde 60'ı internete her gün bağlanıyor ve haftada 10 saatini sanal ortamda geçiriyor. Bu oran Avrupa'da yüzde 53 seviyesinde.

Genç ve dinamik nüfusuyla Türkiye, teknolojiye en hızlı ayak uyduran ülkelerden biri. Cep telefonu sahipliğinde başa güreşen Türk toplumu, internet kullanımında da Avrupa'yı solladı. Zaman'ın hbaerine göre, Microsoft ile Avrupa İnteraktif Reklamcılık Birliği'nin (EIAA) ortak yaptığı 'Mediascope 2010' araştırmasına göre Türkiye'de internet kullanıcılarının yüzde 60'ı, her gün web'de dolaşıyor. Bu konuda Avrupa ortalaması yüzde 53'lerde. Araştırma sonuçlarını, dün Microsoft Türkiye ofisinde bir basın toplantısı düzenleyen EIAA Başkanı Alison Fennah açıkladı. Fennah'ın verdiği bilgiye göre Türkiye nüfusunun üçte biri internet kullanıyor. Haftalık ortalama kullanım süresi ise 10 saat civarında. 'Yoğun kullanıcılar' olarak adlandırılan yüzde 24'lük kesim ise haftada ortalama 16 saatini internete ayırıyor. Türk halkı gazete ve dergi okumaya ayırdığı (haftada ortalama 4,4 saat) süreden çok daha fazlasını internet başında geçiriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.145076990128 seconds