Facebook Kullananların Değeri

Ana Sayfa / Arşiv / Facebook Kullananların Değeri

Sosyal medya yönetim şirketi Vitrue ilginç bir araştırmaya imza attı ve Facebook üzerindeki hayranların ne kadar ettiğini hesapladı . 1 Milyon hayranı olan sayfalar için 1 hayranın değeri yaklaşık 3.6 dolar. Yıllık getisi 3.6 milyon dolar civarında...

Sosyal medya yönetim şirketi Vitrue ilginç bir araştırmaya imza attı ve Facebook üzerindeki hayranların ne kadar ettiğini hesapladı .

1 Milyon hayranı olan sayfalar için 1 hayranın değeri yaklaşık 3.6 dolar. Yıllık getisi 3.6 milyon dolar civarında. Bu elbette şirketin belirli bir boyuttaki hayran sayfalarından yola çıkarak hesapladığı bir mebla.

Sayfa takpçilerine her gün yollanan 2 mesajın reklam değeri hesaplanıyor. Sonuçta bu farklı sayıda hayranı olan sayfalar için değişiyor . Vitrue'nun araştırma yapmasının sebebi ise şirketin 45 milyonluk bir hayran kitlesinin idaresini üstlenmiş olması.

Sonuçta Facebook bedava reklam aracı olarak bütün şirketler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Ancak hayranlarına ilgi çekici mesajlar yollayan sayfalar başarılı olurken, sırf reklam yapmaya çalışan şirketler ilgi ve desteği kaybediyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.065083026886 seconds