Twitter Reklamcı Yaptı

Ana Sayfa / Arşiv / Twitter Reklamcı Yaptı

Twitter kurucularından Biz Stone, kullanıcıların, hesaplarında gösterilecek reklamlara kendilerinin karar vereceğini söyledi. Twitter'den yapılan açıklamada, şirket ya da örgütlerin ücret karşılığında "Promoted Tweets" isimli reklam hizm

Twitter kurucularından Biz Stone, kullanıcıların, hesaplarında gösterilecek reklamlara kendilerinin karar vereceğini söyledi.

Twitter'den yapılan açıklamada, şirket ya da örgütlerin ücret karşılığında "Promoted Tweets" isimli reklam hizmetinden yararlanabileceği belirtildi. "Promoted Tweets" adı verilen reklamlar, kısa mesajlardan oluşacak.

Hangi şirketler reklam veriyor?

Twitter'e ilk etapta reklam verecek şirketler arasında Sony Pictures, Virgin Havayolları, elektronik perakendecisi Best Buy, içecek üreticisi Red Bull ve Starbucks bulunuyor.

Uzmanlar, Twitter yönetiminin attığı adımda, yatırımcı firmaların kâr beklentisinin de etkili olduğuna dikkat çekiyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan, Alexa ölçüm kuruluşuna göre en çok ziyaret edilen 50 site arasında yer alan Twitter, bu başarısını paraya çevirmeyi henüz başaramamıştı.

Twitter, geçen yıl Ekim ayında Microsoft ve Google ile gerçek zamanlı arama sağlayan bir anlaşma yapmıştı. Anlaşma, Twitter'in 2006 yılından bu yana ilk kez kâra geçmesini sağlamıştı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.051451921463 seconds