Havalimanımız Yok Adımızı Taşıyan Uçağımız Var

Ana Sayfa / Arşiv / Havalimanımız Yok Adımızı Taşıyan Uçağımız Var

THY yöneticileri, milletvekilleri, işadamları ve gazetecilerden oluşan bir grup, THY'nin İtalya'nın Bolonya kentine düzenlediği seferlerin

THY yöneticileri, milletvekilleri, işadamları ve gazetecilerden oluşan bir grup, THY'nin İtalya'nın Bolonya kentine düzenlediği seferlerin ilkinde ''Bolu'' adlı uçak ile İstanbul'dan Bolonya'ya uçtu. Bologna Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan Türk grup için, Bolonya Havalimanı yetkilileri açılış kokteyli düzenledi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY'nin 50 yıldan beri uçtuğu İtalya'ya yeni bir uçuş noktası daha açtıklarını belirterek, ''Bologna hattı bizim için önemli bir hat olacak'' dedi.Hattın açılışı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, büyüme eksenli yaklaşımıyla THY'nin bu yıl da yeni uçuş noktaları tespit ederek buralara uçuş düzenleyeceklerini, filoya katılacak yeni uçaklarla bu hedefe daha hızlı varacaklarını kaydetti. Topçu, 2009 yılında 25 milyon yolcu taşıdıklarını, bu sayının 2010 yılında 31 milyona ulaşmasını hedeflediklerini dile getirerek, ''THY yeni bir uçuş noktasını daha hizmete sokuyor, Roma'ya haftada 14, Milano'ya haftada 21, Venedik'e haftada 7 sefer yapıyoruz. 50 yıldan beri uçtuğumuz İtalya'ya yeni bir uçuş noktası daha açıyoruz. Bologna hattı bizim için önemli bir hat olacak'' diye konuştu. THY'nin Bologna'ya haftada 7 sefer yapacağı, yaklaşık 14 milyon kişilik bir insan kitlesine hitap edecek olan hat ile İtalya'dan birçok yolcunun Orta Doğu ve Uzak Doğuya daha hızlı bir erişim sağlayacağı belirtildi. Türk Hava Yolları'nın Bologna-İstanbul seferinde hiç reklam yapılmamasına rağmen 50 yolcunun yer aldığı kaydedildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0716309547424 seconds