Özürlülerimizi Topluma Kazandırmalıyız

Ana Sayfa / Arşiv / Özürlülerimizi Topluma Kazandırmalıyız

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, sekiz aylıkken menenjit geçiren 11 yaşındaki Engelli

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, sekiz aylıkken menenjit geçiren 11 yaşındaki Engelli Hasret Aşık'ı evinde ziyaret etti.
Ziyaret esnasında Hasret Aşık'ın annesi Hatice Aşık, sorunlarını Başkan Yılmaz'a anlattı. Aşık, "Biz sakat maaşı ile geçiniyoruz, Şu an bulunduğumuz evi geçen günlerde su bastı. Yetkililerden sadece iki göz bir ev istiyorum. Başvurabileceğim her yere başvurdum kimse halimizden anlamadı. Muhtar da ilgilenmedi, 11 yaşındaki sakat çocuğumla birlikte ailem su içinde kaldı ama kimseden yardım alamadık. Ben fazla bir şey istemiyorum sadece devlete sığındım. Geçen yıl belediyeden de yardım almıştım ama bu sene adres değişikliğinden dolayı belediyeden de yardım alamadım."dedi. Başkan Yılmaz, ailenin sorunları ile ilgileneceklerini belirterek, "Özürlüler bizim kendi insanlarımız. Onların toplum dışına itilmesini görmezden gelemeyiz. Sorumluluklarımızı yerine getirme konusunda başarılı sayılmayız ama bu sorunların da teker teker yakında çözüleceğini hep beraber göreceğiz."diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0556008815765 seconds