Teknoloji ve matematik uzmanları highway i ziyaret ettiler

Ana Sayfa / Arşiv / Teknoloji ve matematik uzmanları highway i ziyaret ettiler

16. Asya Uluslararası Teknoloji ve Matematik Konferansı için Abant'a gelen katılımcılar 200 kişilik heyetle Highway Outlet Alışveriş Merkezini ziyaret ettiler...

16. Asya Uluslararası Teknoloji ve Matematik Konferansı için Abant'a gelen katılımcılar 200 kişilik heyetle Highway Outlet Alışveriş Merkezini ziyaret ettiler.

16. Asya Uluslararası Teknoloji ve Matematik Konferansı Abant'ta gerçekleşti. 25 ülkeden 150 yabancı, 50 yerli akademisyen ve 81 ilden 100 öğretmenin katıldığı konferansta " Teknolojinin matematik ile entegrasyonu, matematiğin dünü, bugünü ve yarını" konuları ele alındı. Organizasyonun Yerel Düzenleme Kurulu Başkanı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Erol Karakırık ve Uluslararası düzenleme Kurulu Başkanı Radfort Üniversitesi'nden Prof. Wei Chi Yang, tarafından yürütülen konferans sonrasında katılımcıların yorgunluklarını gidermek ve Türkiye'de alışveriş keyfini yaşamak için 200 kişilik heyetle Highway Outlet Alışveriş Merkezini ziyaret ettiler. Konferans heyetinin karşılanması ile başlayan tur keyifli sohbetler ve paylaşımlarla devam etti. Amerika'nın Ohoi eyaleti Akron Üniversitesi öğretim görevlisi Antonio Ouesada alışveriş merkezinin Amerika'daki alışveriş merkezlerine benzediğini ve çok beğendiğini ifade etti. Uluslararası düzenleme kurulu başkanı Wei Chi Yang Alışveriş merkezinin bölge için büyük bir renk olduğunu daha önce de Bolu'ya geldiklerini Bolu'nun ve bölgenin bu sayede bir artı değer daha kazandığını ilettiler. Alışveriş Merkezi turunda Türk Mutfağının renklerini ve lezzet çeşitliliğini görmeleri için Türkiye'den öğretim görevlileri, yabancı konuklar ve kurul başkanı Wei Chi Yang'la Bolu Mengen Mutfağı'nda lezzet turu yapıldı. Konuklar kendilerine sunulan ikramlardan duydukları memnuniyeti ayrıca dile getirdiler. Alışveriş merkezi turu sonunda tüm konuklar geçirdikleri keyifli zaman ve gösterilen ilgiden, Türklerin konukseverliklerinden duydukları memnuniyeti tekrarlayarak ayrıldılar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0500569343567 seconds