Özcan dan suç duyurusu

Ana Sayfa / Arşiv / Özcan dan suç duyurusu

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, MİT'le PKK arasında Oslo'da yapıldığı öne sürülen görüşmelerin ses kaydı nedeniyle MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında...

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, MİT'le PKK arasında Oslo'da yapıldığı öne sürülen görüşmelerin ses kaydı nedeniyle MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında, "Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü aleyhinde faaliyette bulunmak, görevi kötüye kullanmak" suçlarından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, MİT'le PKK arasında Oslo'da yapıldığı öne sürülen ses kaydı nedeniyle MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında, "Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü aleyhinde faaliyette bulunmak, görevi kötüye kullanmak" suçlarından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş'in PKK yöneticileri ile Oslo'da yapıldığı iddia edilen görüşmenin ses kaydının internette yayınlanmasının ardından CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında "Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü aleyhinde faaliyette bulunmak, görevi kötüye kullanmak" suçlarından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"MÜZAKERE EDENLERİN MİT YETKİLİLERİ OLMASI BİZİ ÜZDÜ"
Tanju Özcan, suç duyurusuna ilişkin dilekçesini Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etti.MİT yetkililerinin uzun bir süredir terör örgütünün sözde temsilcileriyle bir araya gelip iki eşit taraf gibi müzakere ettiklerinin ortaya çıktığını belirten Tanju Özcan, "Bu müzakere edenlerden birinin MİT Müsteşarı Hakan Fidan olması diğerinin ise eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş olması bizleri ayrıca üzdü. Hukukçu bir milletvekili olarak söylüyorum, MİT Kanunu çok açık. MİT Kanunu'nun 4'üncü maddesinde MİT yetkililerinin görev tanımı yapılmış. O yasanın hiç bir maddesinde MİT yetkililerinin yasa dışı terör örgütü yetkilileriyle oturup müzakere edeceklerine yönelik tek bir madde yok. Devletin bütün kanunlarında MİT yetkililerinin yaptıkları suçtur.

Ben bu suçu tespit ettiğim için milletin vekili olarak milletin vergilerinden maaşlarını alan ama milletin düşmanı olan terör örgütü yetkilileriyle görüşen MİT Müsteşarının ve emekli MİT Müsteşar yardımcısının suç işledikleri kanaatiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum" dedi.

"DEVLET, BAŞBAKANA BAĞLI MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATIYLA TERÖRLE MÜZAKERE EDER HALE GELMİŞTİR"
Özcan, AK Parti iktidara gelmeden önce terör örgütünün bitme noktasına geldiğini açıklayarak şunları söyledi: "Gelinen noktada çok büyük bir kırılma yaşandığını görüyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti terörle mücadelenin yanı sıra devlet organlarıyla doğrudan Başbakana bağlı Milli İstihbarat Teşkilatıyla terörle müzakere eder hale gelmiştir. Yeni bir dönem başlamıştır.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan aksi ispat edilmeyen ses kaydına göre şunu söylüyor. "Ben Sayın Başbakanın özel temsilcisi olarak buraya geldim. Ben sayın Başbakanın mesajlarını iletmek üzere buraya geldim" diyor.

Bu çok acıdır.

Ben Sayın Başbakana soruyorum, Hakan Fidan'ı oraya özel temsilci olarak siz mi gönderdiniz. Bunun cevabını Türk milleti adına bekliyorum.
Belki Sayın Başbakan kendisine doğrudan bağlı MİT Müsteşarlarını İmralı'da ki terör örgütü liderinin ayağına gönül rahatlığıyla gönderiyor ama bugün Türk halkı gönül rahatlığıyla çocuklarını askere gönderemiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0585680007935 seconds