Festival çayır tiyatrosuna dönüşmemeli

Ana Sayfa / Arşiv / Festival çayır tiyatrosuna dönüşmemeli

CHP Milletvekili Tanju Özcan, bu yıl 5'inci düzenlenecek olan ve birbirinden ünlü şarkıcıların katılacağı açıklanan Beyaz Et Festivali öncesinde uyardı: Komik duruma düşmemek için...

CHP Milletvekili Tanju Özcan, bu yıl 5'inci düzenlenecek olan ve birbirinden ünlü şarkıcıların katılacağı açıklanan Beyaz Et Festivali öncesinde uyardı: Komik duruma düşmemek için Beyaz Et Festivali'ni panayırlaştırmamak, çadır tiyatrosuna dönüştürmemek lazım.

TBMM Divan Kâtip Üyesi ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Beyaz Et Festivali'nin start verilmesine sayılı günler kala önemli açıklamalarda bulundu. Özcan, geçmiş yıllardaki festival organizasyonlarına yönelik yaptığı eleştirilerinin ardından bu yıl ki festival organizasyonundan da umutlu olmadığını belirtti. Özcan, festival yapımının ciddi emek istediğini ifade ederek, "Festivali kasaba panayırı gibi yapmayalım. Festival ciddi çalışmalarla yapılmalı. Bolu'dan daha küçük şehirler çok ciddi festivaller yapıyor. Beyaz Et Festivali'ni panayırlaştırmamak, çadır tiyatrosuna dönüştürmemek lazım. Komik duruma düşmemek lazım. Festival yapmak ciddi bir iş, bunu yapabileceksek yapalım. Adam gibi yapamıyorsak da vazgeçelim" dedi.

"BOLU HENÜZ FESTİVAL KUTLAMALARINA HAZIR DEĞİL"
Özcan, festival organizasyonu için Valilik, Belediye ve tavukçuluk sektörünün henüz hazır olmadıklarını ifade ederek, "Bolu, kültürel ve sanatsal anlamda her geçen gün geriye gitmektedir. İzzet Baysal Şükran Günleri'nin ilk başladığı dönemi düşünün, ne kadar coşkuyla kutlanırdı. 17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya Gelişi etkinlikleri 3 güne yayılırdı ve gerçekten festival gibi kutlanırdı. İnsanlar içinde coşku hissederdi. 7-8 yıl önce mi yoksa şimdi mi bu işler daha iyi yapılıyor?" diye konuştu.

"BELEDİYE NİÇİN FESTİVALE BAKANLIKTAN KAYNAK BULAMIYOR?"
Özcan açıklamalarının sonunda festival konusunda Bolu Belediye Başkanı'nın yaklaşımına yönelik eleştirilerde bulunarak, şöyle konuştu: "Bugün ülkedeki tek başına iktidar var. Kültür Bakanlığı'ndan esaslı bir pay kopartılması gerekir.
Bu işin maddi boyutunu tavukçuluk sektörüne falanda yıkmayacaksın. Kültür Bakanlığı olur olmaz her şeye para aktarıyor. Bolu'da da tek başına iktidar partisinin mensubu bir belediye başkanı var. Niçin Belediye buna rağmen Kültür Bakanlığı'ndan festivale kaynak bulamıyor. Bunun tartışılması gerekir."


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0742089748383 seconds