Yıkım ekiplerine direnerek kendilerini eve kilitledi

Ana Sayfa / Arşiv / Yıkım ekiplerine direnerek kendilerini eve kilitledi

Kültür Mahallesi'nde kaçak yapıldığı gerekçesiyle yıkılacak evde yaşayan anne ve kızı, yıkım ekiplerine direnerek, kendilerini eve kilitledi...

Kültür Mahallesi'nde kaçak yapıldığı gerekçesiyle yıkılacak evde yaşayan anne ve kızı, yıkım ekiplerine direnerek, kendilerini eve kilitledi.

Alınan bilgilere göre, Kültür Mahallesi Yavuz Sokak'ta ikamet eden Gülbahar Ayık'a (69) ait tek katlı evin kaçak olarak inşa edildiği için Bolu Belediyesi tarafından yıkım kararı alındı.

Sabah saatlerinde yıkım için mahalleye gelen ekiplere direnen ev sahibi gırtlak kanseri Gülbahar ve kızı Hülya Ayık, kendilerini eve kilitledi. Kapının açılması için çaba sarf eden yıkım ekipleri, çareyi çilingir çağırmakta buldu. Kilidin açılmasına rağmen anne ve kızı, kapı zincirinin açmaması üzerine ekipler eve giremedi.
Yaklaşık 4, 5 saat süren diren ve yıkımı engelleyen Gülbahar Arık, Ankara'dan Bolu'ya geldiklerini ifade ederek, "Ben yıllarca çalıştım ve kazandığım para ile bu evi yaptırdım. Belediye ekipleri kaçak yapıldığı için evi yıkmak istiyor. Peki yıkılacak eve neden su ve elektrik bağlandı. Bunu anlamış değilim. Gidecek yerim yok. Evden daha eşyalarımızı bile çıkartmadık" dedi.

Belediye ekipleri ise kaçak yapılan ev için yıkım kararının olduğunu belirterek, ailenin yıkıma zorluk çıkarması ve evin boşaltmaması nedeniyle yıkımı 2 gün sonra gerçekleştireceklerini belirtti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0565390586853 seconds