Kazdıkları kuyuya kendileri düştüler

Ana Sayfa / Arşiv / Kazdıkları kuyuya kendileri düştüler

Abant-Mudurnu karayolunda virajların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarında, çalışmaları gerçekleştiren firmanın kamyonu açılan çukura düştü. Tüm çalışmalara rağmen çukurdan çıkarılamayan...

Abant-Mudurnu karayolunda virajların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarında, çalışmaları gerçekleştiren firmanın kamyonu açılan çukura düştü. Tüm çalışmalara rağmen çukurdan çıkarılamayan kamyon 4 gündür mahsur vaziyette bekliyor.

Abant-Mudurnu karayolunun 2 ila 5'inci kilometreleri arasında gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarında büyük bir yanlışa imza atılmış ve virajların ortadan kaldırılması için başlatılan çalışmalarda yüzde 10 olması gereken yol eğimi yüzde 45 seviyelerine kadar çıkarılmıştı. Çok sayıda maddi hasarlı kazanın meydana geldiği ve birçok aracın oluşan rampayı çıkamamasına ilişkin haberimizi geçtiğimiz günlerde Bolu Gündem gazetesi sayfalarından yayınlamıştık.

KAZA ÖNCESİ YAPILAN TÜM UYARILAR İŞE YARAMADI
Araçların çıkamayacağı derece de yüksekliğe ulaşan rampada meydana gelen kazalarda şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmaması mucize olarak belirtilen yolda haberimizin ardından bir kaza daha meydana geldiği öğrenildi. Yol yapım çalışmalarını gerçekleştiren firmanın harfiyat kamyonunun karıştığı kazada, kamyonun çalışmalar için açılan çukura düştüğü bildirildi. Yaşanan kaza üzerine kamyonu kurtarmak üzere bölgeye kurtarıcı araçların çağırıldığı; fakat yapılan tüm çalışmalara rağmen olumlu sonuç alınamadığı kaydedildi. 4 gündür yol kenarında çukur için de bulunan hafriyat kamyonun nasıl kurtarılacağı merakla beklenirken, çevredeki köylerde yaşayan vatandaşlar uyarılarına kulak asılmamasından yana şikâyetçi. Yaşanan bu kaza sonrasında, vatandaşların büyük tepkisini çeken yol çalışması hakkında açıklamada bulunan köylüler, her gün ölüm korkusuyla bu yolu kullanmak mecburiyetinde kaldıklarını ve kışın daha büyük güçlükle karşılaşmaktan endişe duydukları şeklindeki açıklamalarını yineledi ve yetkililerden yaşanan bu soruna çözüm sunmalarını istedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.112184047699 seconds