Mango yine göz kamaştırdı

Ana Sayfa / Arşiv / Mango yine göz kamaştırdı

Ünlü İspanyol moda markası MANGO, Sonbahar- Kış 2011 Koleksiyonu'nu Suada Club'da düzenlediği görkemli bir defile ile tanıttı. İstanbul cemiyet hayatından birçok seçkin konuğun katıldığı...

Mango yine göz kamaştırdı!

Ünlü İspanyol moda markası MANGO, Sonbahar- Kış 2011 Koleksiyonu'nu Suada Club'da düzenlediği görkemli bir defile ile tanıttı.

İstanbul cemiyet hayatından birçok seçkin konuğun katıldığı defilede en çok dikkat çeken isimlerden biri de Brezilyalı ünlü top model Isabeli Fontana oldu


Her sezon düzenlediği yeni koleksiyon defileleri ile dikkatleri üzerine çeken MANGO'nun Sonbahar- Kış 2011 Koleksiyonu büyük beğeni topladı.

Koreografisini Öner Evez'in üstlendiği defilede podyum dünyasının ünlü mankenleri ve dünyaca ünlü Brezilyalı top model Isabeli Fontana MANGO podyumunda Sonbahar-Kış 2011 Koleksiyonunu tanıttılar. Dünyaca ünlü top model Isabeli Fontana, sezon başında Mango'nun yeni imgesi olarak açıklanmış ve markanın reklam kampanyası için Terry Richardson tarafından fotoğrafları çekilmişti.

MANGO Ortaklarından Yönetici Genel Müdür Sezai Eren , Ticari Genel Müdür Arif Zurnacı ve Mango Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Neşe Kohen'in evsahipliğinde gerçekleşen MANGO'nun yeni sezon defilesini İstanbul Cemiyet hayatından Ayşe Azizoğlu, Ivana Sert, Zeynep Tunuslu, Mehmet Aslan, Siren Ertan, Perihan Akı, Nalan Salur gibi birbirinden ünlü isimler izledi.

Defilenin ardından düzenlenen after party'de ise konuklar açık havada ay ışığının altında eğlenceli anlar yaşadılar.


Mango Sonbahar-Kış 2011 Koleksiyonu

Mango Sonbahar/Kış 2011 koleksiyonunda, daima chic olan Fransız kadınının klasik gardrobuna yapılan referansla kullanılan gece ve gündüze ait ögeler kombine ediliyor ve özellikle erkeksi olanla kadınsı olan arasındaki parçaların sezon dışı kontrastlarına yer veriliyor.

Gündüzden geceye uzanan bu çok yönlü ögelerin üzerine yün, denim ve bouclé içeren bir kumaş yelpazesi dahilinde parıltılar, kıvılcımlar, altın, Swarovski kristaller ve pulların uygulanması söz konusu...

Geceleyin kuş tüyü detaylar havada uçuşurken, karizma ve özgürlük gecesini ortaya koyan klasik ve spor ögelerin keyfi kombinasyonunda birbiri ile karıştırılmış pırlantalar ve pullar yanıp sönüyor.

Bazen parlak kırmızı renkte sunulan danteller ve transparan kumaşların ve angora veya deri gibi zengin dokuların kullanımı sayesinde koleksiyona tutkulu ve romantik bir hava da katılıyor. Siyah ve zarif hatlar, daha fazla chic ve baştan çıkarıcı bir silüet ortaya koyacak şekilde parlak/mat veya siyah/fildişi kombinasyonlarda kontrastların oyununa katılıyor.

Koleksiyonda sofistike olma ve hareketlilik özelliği de unutulmadı ve animal print patchwork'ün ve oldukça akıcı formlarda düzensiz puantiyelerin kullanımına yer verildi.

Erkek çizgisi ile ilgili olaraksa, grilerin oyunu sezona yeni bir işlevsel chic görüntüsü sunuyor. Farklı gölgelerle oynanan klasik yapılar günü ve geceyi kapsıyor. Siyah ve kırmızı ile fildişi dokunuşları ile oynamak üzere yumuşak bir rocky dokunuşu da ekleniyor.

Türkiye, Mango için en önemli pazarlardan biri olup, marka ülke genelinde 72 mağazaya sahiptir. 2011 yılı boyunca firma Denizli ve İzmit gibi şehirlerde ilk kez mağazalar açtı. Yıl sona ermeden Yıl sona ermeden Mango, İstanbul, Ankara, İzmir, İskenderun ve Diyarbakır'da 7 yeni satış noktası daha açacaktır. Yeni açılışlarında gerçekleştirilmesinden sonra firma Türkiye'de 2011 yılını 79 mağaza ve yaklaşık 30 bin metrekare satış alanı ile tamamlayacaktır.

Türkiye pazarında 2010 mali yılı boyunca 111,4 milyon £'luk (KDV hariç satışlar) ciro elde edilmiş olup bu Mango'nun 2010 boyunca elde ettiği toplam cironun %8,2'sine karşılık gelmektedir.

Bu sonuçlar Türiye'yi ciro açısından İspanya ve Fransa'nın ardından üçüncü büyük piyasa yapmaktadır. Türkiye Ülke Müdürü ve Mango İcra Komitesi Üyesi Arif Zurnacı'ya göre "Mango 2012 yılı boyunca da Türkiye'deki iddialı gelişme planlarına devet edecek. Üçü amiral gemisi mağaza olmak üzere 10 yeni mağaza açmayı öngörüyor. Defileler düzenleyerek markanın imgesine yatırım yapmayı sürdüreceiz ve harika kalitedeki giysilerimizi, eşsiz tasarımlarımızı ve mükemmel müşteri hizmetlerimizi hem fiziki mağazalarımızda hem de Mango.com adresli online mağazamızda müşterilermize sunmaya devam edeceğiz. Türkiye, Mango için en önemli pazarlardan biridir ve bu sadece satış ve müşteri bağlılığı açısından değil firma geçmişi açısından da böyledir; çünkü firmanın kökleri buradadır."

Yeniz sezon defilesi ile eşzamanlı olarak Mango Türkiye yeni parfümü Lady Rebel'i lanse ediyor. Lady Rebel, 6 Eylül tarihinden itibaren Mango mağazalarında, seçkin parfümerilerde ve ülke genelindeki alışveriş merkezlerinde satışa sunulacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0477938652039 seconds