Kafama Eseni Yapmıyorum

Ana Sayfa / Arşiv / Kafama Eseni Yapmıyorum

Ak Parti Bolu il teşkilatınca düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu'da yaşayan herkesin "Alaaddin Yılmaz kafasına estiğini yapıyor" şeklinde bir önyargıya sahip olduğunu vurgulayarak.

Ak Parti Bolu il teşkilatınca düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu'da yaşayan herkesin "Alaaddin Yılmaz kafasına estiğini yapıyor" şeklinde bir önyargıya sahip olduğunu vurgulayarak; "Böyle bir şey kesinlikle yok. Örneğin Kent meydanını oluşturmak için aylar süren bir çalışma gerçekleştirdik. Kent meydanının en altı otopark haline dönüşecek onun üzeri ticari merkez haline dönüşecek en üst bölümü de park olacak."diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi III. Dönem 13. İl Danışma Meclisi Toplantısı Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi'nde yapıldı. Toplantıda 2010 yılında yapılan çalışmalar masaya yatırılırken, 2011 yılında yapılacak olan seçimler için teşkilat olarak çok çalışılması gerektiği vurgulandı. Toplantıda bir konuşma yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu'da kendilerinden önce yönetime gelen yerel iktidarların -Nerde boşluk varsa orayı doldurmaya çalışan- bir politika ekseninde hareket ettiğini vurgulayarak; "Gerçekten kentini geleceğe taşıyacak olan idareciler yeni meydanlar oluşturmak için gayret ederler."dedi. Çağımızda çağdaş yöneticilerin illere yeni meydan kazandırmak için çaba sarf ettiğini söyleyen başkan Yılmaz; "Bolu'da bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük belediyeci Atatürk Orman parkını bize bağışlayan Gürzap Yılmaz'dır ama hiç kimse onun adını Bolu'da bilmiyor. Eğer oraya bir anıt dikilecekse benim değil onun anıtı dikilmeli. Orası orman deposuydu. Buraya ‘bina yaparlar deyip' ağaçlandırmış dolayısıyla şehrin göbeğinde 105 dönümlük bir alanı oluşturmuş. Şehirlerde yeşil alanlar sadece mezarlıklar kalmış. Onun için şehir idaricileri yeni yerler genişleterek şehri geleceğe taşımak zorundadır. Kent meydanını bu amaçla oluşturuyoruz. Orada yanlış bir şey yaparsak 100 sene sonra bize bunun hesabını sorarlar. Çünkü bir tane kent meydanımız var. Bu meydan içersinde de çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaları yıllardan beri yapıyoruz. Şu anda yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Kent meydanının en altı otopark haline dönüşecek onun üzeri ticari merkez haline dönüşecek en üst bölümü de park olacak. Biz bu çalışmaları tek başımıza yapmıyoruz. İlgili kurumların onayını alıyoruz. Kent Meydanı projesinde Karayolları ve Anıtlar kurulunun onayı alındıktan sonra bu çalışmalar ortaya çıktı." Şeklinde konuştu. Başkan Yılmaz daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Herkes Alaaddin Yılmaz kafasına estiği zaman bunu böyle yapıyor" diyor hayır böyle bir şey yok. Çünkü biz kentimize hizmet ediyoruz. Yanlış bir iş yaparsak bugünün değil geleceğin nesilleri de bunun hesabını bize sorarlar. Burayı önce meydan haline getirmek sonra geleceğe umutla taşımak durumundayız. Bolu'yu valilikle belediye arasına sıkışmış bir kent olma durumundan çıkarmak zorundayız..." Başkan Yılmaz daha önce yaptığı il başkanlarına yönelik çağrısını da yineleyerek" "Kendileriyle her türlü platformda bolunun her türlü meselesini tartışmaya hazırım" diye konuştu.

"Türkiye siyasi tarihine geçmek istiyoruz"

Toplantıda son konuşmayı AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun yaptı. Ercoşkun, "Önümüzdeki aylarda İlçe Danışma Meclislerimizi yapacağız. Bu meclislerde çalışmalarımızı bir birimize aktaracağız. Ocak ayında genel merkez tarafından yapılacak olan eğitimlere katılacağız. Bu eğitimlere mahalli temsilciler, sandık görevlileri olsun bir çok kişi katılacak. Bu eğitimlerde elde edilen bilgiler ilçe meclislerinde partililere sunulacak ve daha iyi bir Bolu için adımlar atılacak. Genel Başkanımız ve Başbakanımız ilçelere yönelik olan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Başbakanımız, 10 binin altında nüfusu bulunan belediyelerinde BELDES yardımlarından yararlanabilmesi için düzenlemeler yapılacağının müjdesini verdi. Böylelikle ilçelerde projelerini hayata geçirmek için BELDES'ten yararlanabilecekler. Üye bizim için çok önemli. Çünkü üye ‘ben bu partiye mensubum, ne olursa olsun üzerime düşen görev neyse onu yerine getiririm' diye düşünüyor. Bunun nedenle bizimde üye sayısına yönelik bir çalışmamız var. Bütün ilçe teşkilatlarının belli sayıda üye hedefleri vardı. Yeniçağa ve Kıbrıscık bu hedefine ulaştı hatta geçti bile. Merkez ilçemiz 523 yeni üye kaydı yaparak bir başarıya imza attı. Hedefimiz ocak ayına kadar 1000 yeni üye yaparak, Başbakanımızın karşısına güçlü bir Bolu olarak çıkmak istiyoruz. Bütün hedeflerimizi yerine getiriyoruz. Daha güzel bir ülke, özelde de daha güzel bir Bolu için bu hedeflerimizi koyuyoruz. Her seçim kendi içinde önemlidir. Ak Parti katıldığı ilk seçimde tek başına iktidar olmayı başarmıştır. 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde ise Türkiye siyasi tarihinde 3 dönem üst üste tek başına iktidar olan parti olacaktır. Bu süreçte, hayata geçirilmek istenen hiçbir oyuna alet olmamamız gerekiyor. İnsanlar idealleri yerine geldiği zaman mutlu olurlar. Genel başkanımızın ve bizlerin amacı, yönetimlerin milletin efendisi olduğu değil, milletin efendi olduğu bir yönetim oluşturmaktır."şeklinde konuştu. Daha sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.124752998352 seconds