Hükümet Meydan Projesi Şartmış

Ana Sayfa / Arşiv / Hükümet Meydan Projesi Şartmış

Son günlerin en önemli gündem maddesi haline gelen "Hükümet Meydanı Projesi" ile ilgili olarak en doyurucu açıklama Bolu belediye meclis üyesi Mehmet Özbostancı'dan geldi. Bolu belediye meclisi Aralık

Son günlerin en önemli gündem maddesi haline gelen "Hükümet Meydanı Projesi" ile ilgili olarak en doyurucu açıklama Bolu belediye meclis üyesi Mehmet Özbostancı'dan geldi. Bolu belediye meclisi Aralık ayı ikinci oturumunda CHP'li meclis üyesi Erhan Beykoz'un soruları üzerine açıklama yapan Özbostancı; "Her ilin bir meydanı vardır. Hükümet Meydanı'da güzel bir meydan haline dönüştürülecek. Şu an Peyzajla ilgili çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar en son safhasına gelmiştir. En son oradaki yapı malzemeleri konusunda tereddütler vardı onlar da giderildi. Bunun peyzajını Ankara'dan meşhur bir firma üstlendi. Son aşamada bir araya gelerek bir değerlendirme yapacağız."şeklinde konuştu.

Bolu belediye meclisi Aralık ayı ikinci oturumu geçtiğimiz Cuma akşamı yapıldı. Toplantı da ilk olarak Plan-Bütçe, Çeşitli İşler ve Teftiş-Murakabe komisyonlarından gelen raporlar, Sağlık işleri komisyonundan gelen raporlar ve İmar komisyonundan gelen raporlar görüşülerek karara bağlandı. Oturumun Dilek ve Temenniler bölümünde konuşan CHP'li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz Bolu kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan "Hükümet Meydanı Projesi" ile ilgili olarak büyük bir bilgi kirliliğinin olduğunu söyleyerek; "Hükümet Meydanı Projesi" hakkında bugün bir gazetede haberler okudum. Kamuoyunun büyük bir bölümünün bu projelerle ilgili haberinin olmadığı son günlerde gösterilen tepkilerden ortaya çıkıyor. "Hükümet Meydanı Projesi "Bolu da 2-3 aydan beri şiddetle tartışılıyor. Mecliste öncelikli bizlere bilgi verilmesi gerekirken bizlere verilmeyen bilgilerin basın yoluyla edinmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum. Bolu'da yaşayan 120.000 insanı ilgilendiren bir konunun başta bize daha sonra kardelen meydanındaki elektronik reklâm panolarında ayrıntılı bir şekilde halka sunulması gerekirdi. Gördüğümüz kadarı ile meclis üyelerinin birçoğu da konu hakkında bilgi sahibi değildir. Projelerin ne olduğunu medyadan okuyoruz. Bunun gerekçesini öğrenmeyi umuyorum."dedi. Şehirlerarası çalışan Otobüs firmalarının şehir içinde çalışan servis araçlarının bundan sonra şehir içine girmeyeceğini ve ulaşımın belediye otobüsleri kanalı yapılacağı yolunda bilgilerinin olduğunu söyleyen Beykoz; "Sabah 7.30'a bileti olan bir insan otogara nasıl gidecektir? Yürüyerek mi yoksa taksiyle mi? bir düzenleme varsa bunun kamuoyu ile paylaşılmasını istiyorum."şeklinde konuştu. Bolu belediyesinin şu ana kadar 6 işçi ikramiyesini çalışanlarına ödemediğini vurgulayan Beykoz; " İşçilere bir yılbaşı müjdesinin verilmesinin zamanının geldiğini düşünüyorum" biçiminde konuştu.

Burak Balaban'a Ocak ayındaki meclis toplantısında cevap vereceğim
Daha sonra kürsüye gelen Bolu belediye meclis üyesi Burak Balaban ise iki hafta önce Anıtparkta bir siyasi partinin "Hükümet Meydanı Projesi" ile ilgili olarak bir gösteri yaptığına dikkat çekerek; "8-9 kişiden oluşan gurup içinde Ak partili ve CHP'li meclis üyelerinden kimse yoktu. Çünkü bizim bu düzenlemede imzamız vardı ve oy birliği ile bu kararı almıştık. Orada meclis üyelerinden sadece bir kişi vardı o kişi de Erhan Beykoz'du. İmzası olmasına rağmen niye orada olduğuna dair açıklama istiyorum."şeklinde konuştu. Konu ile ilgili açıklama yapmak istediğini söyleyen Erhan Beykoz ise oturumu yöneten Mehmet Özbostancı'dan izin istedi. Kendisine söz verilmemesi üzerine toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Beykoz; "Ocak ayında yapılacak olan meclis toplantısında Burak Balaban'a yanıt vereceğim" diye konuştu.

Bolu'nun Ankara'dan neyi eksik?

Oturuma başkanlık yapan Mehmet Özbostancı ise "Hükümet Meydanı projesi" ile ilgili ayrıntıları AKP'li ve CHP'li meclis üyelerinin bilmesi gerektiğini söyleyerek; "Bu proje Mimarlar odası ile birlikte hazırlanan bir proje. Bildiğim kadarı ile mimar arkadaşlarımızla belediye meclis üyeleri birkaç defa bu konuyla ilgili toplantılar yaptılar. Bu proje Bolu kamuoyunda en çok tartışılan projelerden bir tanesidir. Proje bu tartışmalardan sonra da uygulamaya geçmiştir. Uygulamada ilk defa olmasından dolayı bir takım sıkıntılar olabilir. Ereğli caddesinin biraz daha yükü hafiflediği zaman Paşaköy kavşağı belli bir düzene girdiği zaman "o yük oraya kayacaktır "diye düşünüyorum. İstanbul caddesinin de kısmen yükünün azalacağı ve Trafik akışının tamamen Paşaköy caddesine yükleneceği bir çalışma başlattık. Bu doğrultuda adliye sarayında bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Çalışmalar sonunda oradaki trafik bandı genişleyecek. Tüm bu çalışmalar bittiği zaman mimarlarımızın düşündüğü şekilde proje'nin hayat bulacağını ve sıkıntıların giderileceğini düşünüyorum.Bu konuda arkadaşlarımıza bilgi verildi ve tartışmalar yapıldı. Trafik ile ilgili değerlendirmeler yapılırken Sayın Beykozu'da orada gördüm. Hatta "Şimdi bu toplantılara kimse katılmıyor, uygulamalarda aksaklıklar olduğu zaman herkes bu konuda fikir beyan edecektir" türünden sitemlerde de bulunmuştuk. Her ilin bir meydanı vardır. Ankara da bir Kızılay, Ulus meydanı var. Bahsi geçen yerde güzel bir meydan haline dönüştürülecek. Şu an Peyzajla ilgili de çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar en son safhasına da gelmiştir. En son oradaki yapı malzemeleri konusunda tereddütler vardı onlar giderildi. Bunun peyzajını Ankara'dan meşhur bir firma üstlendi. Son aşamada bir araya gelerek bir değerlendirme yapacağız."dedi. Otogarla Bolu arasında bir dizayn yapıldığını da sözlerine ekleyen Özbostancı; "Burada bir anormallik varsa giderilecektir. Otobüs seferleri artık Bolu'da çok sıklaştı. Şu anda bir problem varsa bu çözülecektir."diye konuştu.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.115139007568 seconds