Kalıcı Konutlara sulama hattı çekiliyor

Ana Sayfa / Arşiv / Kalıcı Konutlara sulama hattı çekiliyor

Arıtma Tesisinden şehre verilen şebekeden sulama yaparak yeşil alanların su ihtiyacı karşılanılan Kalıcı Konutlarda, Bolu Belediyesi...

Arıtma Tesisinden şehre verilen şebekeden sulama yaparak yeşil alanların su ihtiyacı karşılanılan Kalıcı Konutlarda, Bolu Belediyesi tarafından yeni sulama sistemi döşeniyor.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; "Kalıcı Konutlarda yeşil alanları, Gölköy'den alarak su arıtma tesisinde birçok işlemden geçirdikten sonra arıttığımız pahalı bir suyla sulamaktayız. Bu şekliyle Bolu açısından iyi bir şey yapmamış oluyoruz. Buralarda zaten geçmişten gelen kuyularımız var. O kuyuları kullanarak döşediğimiz yeni hatla bu bölgedeki yeşil alanları sulayacağız" dedi.

Bolu'da deprem sonrası örnek olarak oluşan Kalıcı Konutlarda yaşanan yeşil alanların sulanması sorununa, Bolu Belediye Başkanlığı tarafından kesin çözüm getiriliyor. Şehir şebekesinden karşıladıkları su nedeniyle maddi külfetin verdiği rahatsızlığı yıllardır dile getiren Kalıcı konutlar sakinlerinin bu problemine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz çözüm bulurken, bundan sonra yeşil alanların sulanması sorun olmayacak.
Kalıcı Konutlar bölgesinde bulunan yeraltı sularının yeşil alan sulama hatlarına bağlanması için çalışmanın startını veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yapılan çalışmayı yerinde inceledi.
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlanılan çalışma hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Yılmaz, pilot bölge olarak Kalıcı konutlarda uygulanan bu sistemin diğer bölgelere de yaygınlaştırılması için gerekli çalışmanın yapılması talimatını da verdi.
Yapılan çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; "Şu anda Bolu Belediyesi olarak yeni bir çalışmaya başlamış bulunmaktayız. Kalıcı Konutlarda biliyorsunuz ki çok güzel yeşil alanlarımız var ve bu yeşil alanlarımızın sulanması gerekiyor. Geçmişte bunlar normal çeşme suyu ile sulanmaktaydı yani arıttığımız suyla sulanıyordu. Arıttığımız su da masraflı bir sudur. Yani Gölköy'den alarak su arıtma tesisinde birçok işlemden geçirdikten sonra arıttığımız pahalı bir suyla sulamaktayız. Bu şekliyle Bolu açısından iyi bir şey yapmamış oluyoruz. Buralarda zaten geçmişten gelen kuyularımız var. O kuyuları kullanarak döşediğimiz yeni hatla bu bölgedeki yeşil alanları sulayacağız" dedi.
Tüm bu çalışmaların Bolu'nun alt yapısının sağlamlaştırmak adına yapıldığına da dikkat çeken Başkan Yılmaz, Bolululardan bir yıl sabır göstermelerini istedi. Yılmaz; "Bunları yaparken de birçok yeri kazacağız, gürültüler çıkaracağız. Bolu ve bilhassa kalıcı konutlar halkından biraz sabırlı ve hoşgörülü olmasını istiyoruz. Bunlar bir sefer yapılacak çalışmalar. Şu anda kalıcı olarak da bu sistemi de çözmeye çalışıyoruz ve önümüzdeki dönem içerisinde daha çok yer kazacağız. Çünkü içme su şebekesinin tamamını değiştireceğiz. Bunu yaparken de mümkün mertebe az zayiatla çalışmaya gayret etsek de birçok tümsekler, birçok kazılar olacaktır. Önümüzdeki yıl içerisinde vatandaşlarımızdan bize bir yıl daha sabır göstermelerini istiyoruz. Bu çalışmalar bittikten sonra Bolu'da alt yapı sorununu çözeceğiz ve ondan sonra üst yapıya geçmiş, cila dönemini başlatmış olacağız. Bu konuda emeği geçen belediyenin bütün personeline; işçisinden müdürüne kadar mühendisine kadar hepsine teşekkür ediyorum. Planladığımız programladığımız bir şekilde Bolu'ya hizmette sınır olmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sadece Bolu halkından biraz sabırlı olmasını istiyoruz" diye konuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0459060668945 seconds