Alkollü Sürücünün Cellâttan Farkı Yok

Ana Sayfa / Arşiv / Alkollü Sürücünün Cellâttan Farkı Yok

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ''Alkollü araç kullanmak, adeta bir cellat gibi yollarda dolaşmaya benziyor."dedi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ''Alkollü araç kullanmak, adeta bir cellat gibi yollarda dolaşmaya benziyor."dedi.
Bolu Emniyet Müdürlüğünün, Hükümet Meydanı'nda düzenlediği etkinliğe katılan Özçimen, takıldığında alkol kullanan bir kişinin yaşadığı görme bozukluğunu gösteren ''alkol gözlüğünü'' takarak, özel olarak hazırlanan pistte bir süre karting aracını kullandı.
Alkol gözlüğü ile alkol kullanan bir kişinin görme bozukluklarını yaşadığını anlatan Özçimen, ''Ülkemizde özellikle trafik kazalarından dolayı her gün çok büyük acılar yaşıyoruz. Yani terörle kıyaslanmayacak oranda. Trafik teröründen insanlarımızı, gençlerimizi, yetişmiş insanlarımızı kaybediyoruz'' dedi.Özçimen, Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin etkinlik kapsamında vatandaşlara, ''alkol kullanan kişilerin hangi seviyede ne kadar görüntü kaybına uğradıklarını'' göstereceklerine işaret ederek, ''Bu amaçla özel gözlükler yaptırdık. Bu gözlükleri okullarımızda ve şoför okullarında da kullanacağız. Ayrıca, alkol aldıktan sonra araç kullanmamalarını sağlamaya çalışacağız. Onları ikna etmeye çalışacağız'' diye konuştu.

-50 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ-

Özçimen, projenin amacının, toplumsal duyarlılığı ve bilinci artırmak olduğunu belirterek ''Bolu'da bu yıl Ramazan Bayramı'na kadar geçen sürede, trafik kazalarında 50 kişi yaşamını yitirdi. Yaşanan bu üzücü gelişme sonrasında arkadaşlarla oturduk ve bir değerlendirme yaptık. Trafik kazalarında sadece Bolu'da 50 kişinin yaşamını yitirmesi çok ağır bir rakam. Bu süreç sonrasında güzergâhlardaki önlemlerimizi artırdık ve sürücülere bir dizi trafik uyarısında bulunduk. Bolu, en fazla aracın geçiş yaptığı il. Amacımız, ölümlü trafik kazalarını azaltmak. Aldığımız ciddi tedbirler sayesinde, son birkaç ayda yaşanan trafik kazalarında ölü sayısında çok ciddi düşüşler oldu. Alkollü araç kullanmak, adeta bir cellat gibi yollarda dolaşmaya benziyor.'' Dedi. Bu arada, vatandaşlar ve gazeteciler de ''alkol gözlüğü'' ile alkolün görme etkisini test etti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.285480976105 seconds