Facebook'un Korkunç Yüzü

Ana Sayfa / Arşiv / Facebook'un Korkunç Yüzü

Facebook, kullanıcıların gizliliği konusunda artan endişeleri kontrol altına almaya çalışıyor. Sosyal paylaşım sitesi, veri avcılarına çeşitli bilgiler

Facebook, kullanıcıların gizliliği konusunda artan endişeleri kontrol altına almaya çalışıyor. Sosyal paylaşım sitesi, veri avcılarına çeşitli bilgiler gönderdiği belirlenen bazı yapımcıları cezalandıracak.

Facebook geliştirilericinden Mikel Vernal, blog'unda sözü edilen uygulama geliştiricilerinin "iletişim kanalları"ndan 6 ay boyunca uzak tutulacağını ve sayılarının bir düzineyi bulmadığını yazdı.

Geliştiriciler, veri avcısına sattığı kullanıcı ıD'leri için ücret alıyorlardı. Kullanıcı ıD'si, kullanıcı siteyi kullanırken URL içersinde beliren eşsiz bir tanıtıcı.

Kullanıcı ıD'leri kişisel bilgiler içermiyor ancak ıD'ler ile kullanıcı profilinin herkese açık olup olmadığı bilgisi öğrenilebiliyor.

Bilgileri uygulama geliştiricisinden elde eden kimlik avcıları, bunları reklam ağlarına satmak için kullanıyor.

Vernal, Facebook'un kullanıcı ıD'lerinin istek dışı iletilmesine engel olmak için "teknik bir çözüm" üzerinde çalıştıklarını, tarayıcı geliştiricileriyle de bu konu üzerinde duracaklarını sözlerine ekledi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0725569725037 seconds