İki Komutanında Teslim Olmaları Bekleniyor

Ana Sayfa / Arşiv / İki Komutanında Teslim Olmaları Bekleniyor

Darbe planı olduğu ileri sürülen Balyoz Harekat Planı soruşturması kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan kişiler arasında

Darbe planı olduğu ileri sürülen Balyoz Harekat Planı soruşturması kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan kişiler arasında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile Foça Çıkarma Gemileri Komutanı Tuğamiral Mehmet Fatih Ilgar da bulunuyor. Her iki amiralin de İstanbul'daki Beşiktaş Adliyesi'ne giderek teslim olmaları bekleniyor.

Balyoz iddianamesini kabul eden İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliğiyle aldığı tutuklama kararlarında İzmir'de konuşlu Güney Deniz Saha ve Foça'da konuşlu Çıkarma Gemileri Komutanlığı'nın komutanlarının da isimleri geçiyor. Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile Foça Çıkarma Gemileri Komutanı Mehmet Fatih Ilgar'ın adları "Kafes" eylem planında da geçmişti. Sağdıç ve Ilgar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine İzmir Adliyesi'ne gelerek "Kafes" eylem planı ile ilgili olarak özel yetkili cumhuriyet savcılarına ifade vermişti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0749740600586 seconds