Suudi Bayanlar Kozmetik Hastası

Ana Sayfa / Arşiv / Suudi Bayanlar Kozmetik Hastası

Ortadoğu ülkeleri arasında kozmetik ürünlere en çok Suudi Arabistan'daki bayanlar para harcıyor. İngiliz Financial Times'taki habere göre

Ortadoğu ülkeleri arasında kozmetik ürünlere en çok Suudi Arabistan'daki bayanlar para harcıyor. İngiliz Financial Times'taki habere göre, Suudi bayanlar geçen yıl saç bakımı ve kozmetik ürünler için 2.4 milyar Dolar para harcadı.

Uzmanlar, bu miktar ile kişi başına düşen harcamada Suudi bayanların dünyada ilk sıralarda geldiğini ve piyasanın bu yıl yüzde 11 büyümesinin beklendiğini söyledi. Suudi bayanların büyük kısmının profesyonel ürünleri tercih ettiği ve güzellikle ilgili ipuçlarını Twitter'da birbirleriyle paylaştıkları kaydedildi. Tüm yaştaki bayanların görünümleri için para harcandığını belirten araştırmacılar, güzellik salonlarının sosyal iletişim ağları, ağızdan ağıza tavsiye ve müşterilerin kendi tanıdıklarına reklam yapmasıyla ABD ve Avrupa'dakilere kıyasla daha ileride olduğunu belirtti.

Haberde ayrıca, krallıkta bay-bayan ayrımına çok titizlikle uyulduğu, sinema ya da gece klüplerinin yasak olduğu ve bu nedenle düğün ya da nişan gibi toplantılarda bayanların birbirlerini etkilemek için en iyi şekilde giyinmeye çalıştıkları vurgulandı.

Gazeteye konuşan Suudi bir bayan, arkadaşının düğününe gitmek için kuaförde 270 Dolar harcadığını ve normalde de haftalık yaklaşık 80 Dolar güzellik ürünlerine verdiğini söyledi. Daha önceleri sadece üst sınıf Suudi vatandaşların ülke dışına seyahat ederek güzellik ve kozmetik sektöründeki gelişmeleri takip edebildiği fakat bugün internet ve uydu antenleri sayesinde artık hemen herkesin batılı film Oyuncuları ya da Arap şarkıcılarına bakarak moda dünyasındaki gelişmelere ulaşmaya çalıştığı aktarıldı


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.062540769577 seconds