Kocasının Arkadaşını Öldürdü

Ana Sayfa / Arşiv / Kocasının Arkadaşını Öldürdü

Kağıthane'de bir restoranda birlikte eğlenen iki çift arasında dedikodu yüzünden çıkan kavga cinayetle sonuçlandı. Eğlendikleri restoranda

Kağıthane'de bir restoranda birlikte eğlenen iki çift arasında dedikodu yüzünden çıkan kavga cinayetle sonuçlandı. Eğlendikleri restoranda kocasının arkadaşı tarafından garsonlara yüz vermekle suçlanan Vesile Akbağ (42), eşi İsmail Akbağ'ın (37) döverek yere yatırdığı Fehmi Alışkan'ı defalarca bıçaklayarak ağır şekilde yaraladı. Yaralanan Alışkan, kaldırıldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Olay, Beyoğlu'nda saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Fehmi Alışkan, eşi Nevin Alışkan'la (40), dün akşam Beyoğlu'nda gittikleri bir restorana arkadaşları İsmail - Vesile Akbağ çiftini de davet etti. Restoranda alkol alarak eğlenen iki çift, saat 22.30 sıralarında Kağıthane'deki evlerine gitmek için bir taksiye bindi. İddiaya göre, aşırı alkollü olan Fehmi Alışkan, arkadaşı İsmail Akbağ'a, "Garsonlar eşine asıldı. O da yüz verdi. Neden müdahale etmedin. Sen nasıl erkeksin" diye çıkıştı. Bunun üzerine İsmail Akbağ, arkadaşını tekme Tokat dövmeye başladı. Kavga nedeniyle taksici durmak zorunda kaldı. Fehmi Alışkan da taksiden inerek kaçmaya başladı. Akbağ çifti peşinden koştukları Fehmi Alışkan'ı Sütlüce'deki Sadabat Parkı'nda yakaladı. İsmail Akbağ'ın yumruk darbeleri ile yere düşen Fehmi Alışkan'ı, Vesile Akbağ çantasından çıkarttığı 'sallama' diye tabir edilen bıçakla boğazından, karnından ve göğsünden defalarca bıçakladı. Bu sırada Nevin Alışkan çığlık atarak çevredekilerden yardım istedi. Nevin Alışkan'ın yardım çağlıklarına koşanlar, Akbağ çiftinin kaçmak için bindiği taksinin önünü kesti. Taksiden inen çift, hızla yolun karşısına geçerek bir minibüse binerek kaçtı. Ağır yaralanan Fehmi Alışkan ise eşi ve çevredekilerin yardımı ile taksiyle götürüldüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamanı yitirdi.

Polisin peşine düştüğü Akbağ çifti, olaydan yaklaşık yarım saat sonra Nevin Alışkan'ı, polisin yanında telefonla arayarak, kocasının ölüp ölmediğini sordu. Polis, Nevin Alışkan'ın verdiği ifadeler doğrultusunda İsmail ve Vesile Akbağ'ı, Çağlayan'da yakaladı. Kâğıthane Araştırma Büro Amirliği'ne götürülen çiftin, ifadelerinde olayı detayına kadar anlattıkları belirtildi.

Araştırma Büro Amirliği'ne götürülürken gazetecilerin "Cinayeti neden işlediniz" şeklindeki sorusuna, Akbağ, "Siz sorasınız diye işledim" diye cevap verdi. Çiftin bugün adliyeye sevk edileceği belirtildi. Fehmi Alışkan'ın cesedi ise otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0589530467987 seconds