Bu Açıklamayı Nasıl Yaparsınız

Ana Sayfa / Arşiv / Bu Açıklamayı Nasıl Yaparsınız

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yeni şehirlerarası otobüs terminalinde, basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi

Başkan Yılmaz CHP'li meclis üyelerine çattı;

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yeni şehirlerarası otobüs terminalinde, basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi

CHP'li belediye meclis üyelerinin 20 Temmuzda yapılacak olan otobüs terminali ihalesi ile ilgili açıklamalarını hayretle karşıladığını söyleyen başkan Yılmaz; "CHP'li Belediye Meclis üyeleri terminal ihalesini ‘temizlik ihalesi' ya da ‘adrese teslim ihale' gibi göstererek çok vasıfsız, bir açıklama yapmışlardır. Beni en çok üzen de bu arkadaşların Belediye Meclis üyesi olmalarıdır"dedi.

Aylık basın toplantısını yeni şehirlerarası otobüs terminalinde yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz otobüs terminali hakkında bilgiler aktardı. Başkan Yılmaz;"Terminaller şehirler için çok önemli mekânlardır ve Bolu terminal sorununu 40 yıldır aşamamıştır. Türkiye'de herkes Cici Taksi'yi terminal olarak algılamıştır. O zamandan bu döneme kadar gelen belediyeler belki çok şey düşünmüştür ama terminal için en azından 50 dönüm yere ihtiyaç vardır. Bu bugüne kadar düşünülmüş fakat bir adım dahi atılmamış bir yapıdır. Terminal yeri olarak Türkiye'de Kocaeli terminali bize biraz yakındır. D-100 ile otobana kesiştiği noktada olan bir başka terminal daha yoktur. Sistem buna göre dizayn edilmiştir. Biz yap-sat-işlet-devret modeli ile terminali yapmak için gayret etmişken, belli gruplar ne ihaleye girdiler, ne başkasını ihaleye soktular, bizi zor durumda bıraktılar. Ancak biz kendi imkânlarımızla bu terminali bitirdik. Burası Bolu'nun en büyük kazançlarından biridir. 50 dönümün üzerindeki bu terminal alanı gelecekte başka işlerde de kullanılabilecektir ve şu anda terminal bitmiştir, çevre düzenlemesi yapılmaktadır. 20 Temmuz'da da ihalesi yapılacaktır. Kimseden teşekkür beklemiyorum, gölge etmesinler"diye konuştu.

‘Adrese teslim ihale' terimi hiçte şık olmadı

Başkan Yılmaz, otobüs terminali hakkında gerekli bilgileri aktardıktan sonra, CHP'li Belediye Meclis Üyelerinin terminal ile ilgili yaptıkları açıklamalar hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Söz konusu Terminalin yapılmasının kolay bir iş olmadığını belirten Başkan Yılmaz,"Eğer kolay olsaydı bizden önceki dönemlerde de yapılabilirdi. Hatırlarsanız bir grup siyasi parti taraftarı bazı eve gidip mum ışıklarıyla, fenerlerle protesto etmişlerdi. İşte o grup bu terminalin yapılmasını engellemek için bu hareketlere girmişlerdi. Evet, bir iş yapılıyor ama kolay değil, birilerinin dirençlerine rağmen yapılıyor. Aynı kişiler dün de bir araya gelmişler, üstelik bunların hepsi Belediye Meclis üyesi, terminal ihalesini ‘temizlik ihalesi' gibi ya da ‘adrese teslim ihale' gibi çok vasıfsız, basit bir açıklama yapmışlardır. Beni en çok üzen de bu arkadaşların Belediye Meclis üyesi olmalarıdır. Ben hiç kimseden teşekkür beklemiyorum. Ama kimse de gölge etmesin, şu binayla gurur duymasını bir bilseler. Yaptığımız şeyler Bolu'ya ait şeylerdir, Alaaddin Yılmaz'a ait değil. Bu kadar seviyesiz bir açıklamayı, üstelik de Belediye Meclis üyesi nasıl yapar?" şeklinde konuştu.

"40'lı yılların kafa yapısını değiştirmemiz lazım"

Birçok engele rağmen bu işin yapıldığının altını çizen Başkan Yılmaz; "Bolu Belediyesi yaptığı bütün bu devasa hizmetleri, karşısına çıkan bu tür engellere rağmen yapıyor, asıl başarı da burada gizlidir. Yaptığımız her şey Bolu'nun geleceği ile ilgilidir. Bu eser de hepimizin yani Bolu'nun eseridir. Biz sadece vesile olduk. Ama şunu da hafife almıyorum böyle bir eseri bugüne kadar kimse yapamamıştır. Böyle bir eserin bu dönemde yapılmış olması da gururumuz sonsuzdur. ‘Adrese teslim' ihale yaptığımızı iddia eden zavallı Belediye Meclis üyelerimiz gibi insanların engellemelerine rağmen bu iş yapılmıştır. Belediyeler siyaset alanı değil, hizmet alanıdır. Artık 40'lı yılların kafa yapısını değiştirmemiz lazım. Ama bakıyorsunuz hepsi eli, ayağı düzgün insanlar ama öyle açıklamalar yapıyorlar ki akıl almıyor. Eğer bildiğin bir şey varsa açıkla kardeşim. Kime teslim etmişiz? Yani bu ihaleyi kim alacak söyle. Ben bilmiyorum. Kendimizi bu kadar basitleştirmeyelim" biçiminde konuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0885829925537 seconds