Genel Kurmay Başkanının Giderken Yaptığı Açıklamalar

Ana Sayfa / Arşiv / Genel Kurmay Başkanının Giderken Yaptığı Açıklamalar

Bürokratların teknik konular dışında açıklama yapmasına şahsen karşıyım. Ülkede en çok tartışılan konuların başında ASKERİN zaman zaman yaptığı açıklamalarla siyasete müdahale ettiği, Demokrasiyi siyaset altına almaya çalıştığından şikâyet edilir. Mill

Bürokratların teknik konular dışında açıklama yapmasına şahsen karşıyım. Ülkede en çok tartışılan konuların başında ASKERİN zaman zaman yaptığı açıklamalarla siyasete müdahale ettiği, Demokrasiyi siyaset altına almaya çalıştığından şikâyet edilir.

Milletimiz Askerinin daima güçlü ve tartışmaların üzerinde görmek arzusundadır. Nitekim her türlü yıpratma ve ASİMETRİK MÜCADELEYE rağmen askerin güvenilirlik sıralaması birinci sıradadır. Millet askerin sus pus olmasına da karşıdır. Ancak konuşmasını istediği husus milletin değerlerini tartışmak onlarla ilgili dayatma izlenimi verecek hususlar değildir. Demokrasiye müdahale hiç değildir. Millet askerden bölünme ve ona bağlı TERÖR konusunda yapılanlar, yapılması gerekenler, eksiklikler, öneriler, kim yapmıyor ya da yaptırmıyor açık seçik cevap bekliyor. Asker günlük siyasi tartışmalarla ilgili konuşmamalı. Milletin değerlerini sıkıntıya sokacak açıklama yapmamalı. Demokrasiye müdahale anlamına gelecek dayatma ve açıklama yapmamalıdır.

Son dönemde Asker Darbe girişimleri üzerinden ciddi anlamda yıpratılmıştır. Bilgi kirliliği ile saygınlığı azaltılmıştır. Yapılan açıklamalara rağmen MORALLERİ bozulmuştur. Arkalarında siyasi destek göstermelik hale gelmiştir. Muhalefet bile Askerin TAM ZAMANI geldiğinde sus pus olmasından rahatsız olmuş Askeri eleştirmeye başlamıştır.

Evet, bazı iç siyaset odakları ve onların destekçileri askerin bu açmaz içine düşmesine bilerek istemektedirler. Onlar için askerin başarısızlığı ciddi bir cephe kazanımıdır.

Hal böyle iken ülkede 8 yılda ASKER- POLİS ilişkisi bozulmuş, istihbarat yok olmuş, her tür plan deşifre olmuş, terör ve yandaşları cesaretlenip Askerin Ailesine kadar uzanmış. Otonomi istiyor tehdit ediyor. Siz konuşmuyorsunuz! Giderken ayaküstü yine polemiklere yol açacak açıklamalar yapıp ne şiş yansın nede kebap deyip gidiyorsunuz. Olmadı ya yine susun ya da nerede yanlış varsa, kimde yanlış varsa net biçimde açıklayın! İşte o zaman milletin şişkinliğine çare olursunuz.

Devletin valileri rejimi ve temel ilkelerini amacı belli toplantılarda tartışmaya açtığında sırtı sıvazlanıyor. Onların sırtını sıvazlayanlar siz konuştuğunuzda Demokrasiye müdahale olarak görecekler görsünler. Ama siz siyaset yapmadan, vesayet görüntüsü vermeden daha net açıklamalarla konuşsanız maksadınızın üzüm yemek olduğunu bağcıyı dövmek olmadığını anlatsanız çok daha iyi olacaktı.

Oysa siz kimin niçin ayakta durduğunu ya da çömelmek zorunda bırakıldığını anlatıyorsunuz. Oysa ülkeye DİZ ÇÖKTÜRÜLÜYOR, kan oluk gibi akıyor. Emekliliğinizde size rahat uykular paşam.

Demokrasinin yaşaması için ülkenin var olması, kurum ve kuruluşlarının görevlerini yapıyor olması gereklidir. Bir yandan demokrasi aşığı olup öte yandan Demokrasiyi boğdurmakla Demokrasi yaşanmaz. İnsanların zihinleri çok karışık. Sivil Dikta tartışmalarını çıkaran sebep TATLI SU DEMOKRATLARININ tavır ve uygulamaları değil mi?

Sizden sonra gelecek komutanın bir kere konuşup özellikle Bölücülük, Terör konusunda millete net mesaj vermesini ve cek caktan uzak neticeye gidici sonuç beklemekteyiz!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0926640033722 seconds