Yetkililer Nerde

Ana Sayfa / Arşiv / Yetkililer Nerde

Gerede'de yaklaşık 2 bin mezar bulunan Gerede Belediyesi Şehir Mezarlığı bakımsızlığa terk edilmiş durumda. Toplanmayan çöpler, çökmüş

Gerede'de yaklaşık 2 bin mezar bulunan Gerede Belediyesi Şehir Mezarlığı bakımsızlığa terk edilmiş durumda. Toplanmayan çöpler, çökmüş mezarların yanı sıra, 2 metre uzunluğunu aşan otlar ve dikenler, kabirlerini ziyaret gelen vatandaşları ürkütüyor.

Bakımsızlığa terk edilen Gerede Belediyesi Şehir Mezarlığı ziyarete gelen mezar sahibi yakınlarını isyan ettiriyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte boyları 2 metreyi aşan otlar birçok mezarın kaybolmasına sebep olurken, ziyarete giden ölü yakınlarının da mezarlara yaklaşmasını engelliyor. Çevre ilçelerdeki şehir mezarlıkları bakım ve temizliğiyle dikkat çekerken, Gerede Şehir Mezarlığının içler acısı hali ölü yakınlarının içini acıtıyor. Defin sırasında ve sadece Cuma günleri, kandil günleri ile bayramlarda ziyaretçilerin akınına uğrayan mezarlığın kısa süren yaz mevsiminde de temizlenmemesi ölü yakınlarının içini acıtıyor. Cuma günü yakınlarının kabirlerini ziyaret etmek için Gerede Mezarlığına giden yüzlerce vatandaş ise gördükleri manzara karşısında isyan ettiler.
Otların boyu 2 metreyi geçmiş
Gerede Şehir Mezarlığına ölen yakınlarını ziyarete giden vatandaşları en çok mezarlığı kaplayan otlar ürkütüyor. Birçok vatandaş otlar nedeniyle yakınının mezarını bulamazken, birçoğu da sık otlar nedeniyle mezarlara yaklaşmaya çekiniyor. Belediye ve Mezarlık görevlilerinin otları temizlemesi gerektiğini belirten ölü yakınları, " Böyle bir manzara hiç bir şehirde yok. Otların boyu 2 metreyi geçmiş. Mezarların üzeri otlardan görünmüyor. Her an çökmüş bir mezarın içerisine düşme tehlikesiyle karşı karşıyayız. Tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Buralar biran önce temizlenmeli. Biz vatandaşlar olarak kendi mezarlarımızın üzerini temizlemeye hazırız. Ancak bakım olmadığı için sadece mezarlar değil, tüm bölge otlarla kaplanmış. Birçok kentte mezarlık görevlileri nasıl bakım yapıyorlarsa, Gerede de ki ekiplerde öyle bakım yapabilirler. Tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz" diye konuştular.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.055999994278 seconds