Bolu'yu Untmasınlar

Ana Sayfa / Arşiv / Bolu'yu Untmasınlar

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, 10 yıldır Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri için yılda 2 kez yemek veriyor. Vakfın sekreteri Mustafa Namdar

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, 10 yıldır Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri için yılda 2 kez yemek veriyor. Vakfın sekreteri Mustafa Namdar, öğrencilere verdikleri yemeğin amacının, mezun olan öğrencilerin Bolu'dan iyi anılarla ayrılması ve gittikleri yerde Bolu'nun turizm elçileri olması olduğunu belirtti.

1985 yılında dönemin Valisi Gökhan Aydıner tarafından kurulan Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı'nın belki de en büyük emekçilerinden Mustafa Namdar, Vakıf kurulduğundan bu yana her türlü etkinlik ve çalışmanın içinde yer alan Mustafa Namdar'la yaptığımız görüşmede, yemek organizasyonun perde arkasını anlattı. Namdar, "Yılda iki kez yemek veriyoruz. İlk akademik yılın açılışında 'Hoş geldin yemeği", diğeri ise mezuniyette verdiğimiz 'Güle güle yemeği.' Amaç burada öğ rencilerin Bolu'dan iyi anılarla ayrılması ve gittikleri yer de Bolu'nun rek lamını güzel bir şekilde yapma ları. Yemek organizasyonunu her yıl farklı ku rumlarla yapı yoruz. Çün kü ticari durumla rı belli olmadığı için öncesinden bir plan yapma şansımız olmuyor. Yemek öncesi kendilerine faks çekip yardım sağlayıp sağlayamayacaklarını soruyoruz. Elbette kabul etmeyenler de var, ama yardım edenin de etmeyenin de canı sağ olsun. Sonuçta bu katkı aslında 45 yıl boyunca Bolu'ya para bırakan öğrenciye verdikleri paranın KDV'sini ödemek gibi bir şey" dedi.

BOLU'YU UNUTMASINLAR

Namdar, her yıl bu organizasyonu Belediye ile birlikte yaptıklarını ama bu yıl programların uyuşmaması nedeniyle yalnız yapmak zorunda kaldığını ve biraz da yorulduğunu tebessümle söylerken, "Yemeğe kimi döner, kimi pirinç, kimi meşrubat gönderiyor kimi de maddi yardımda bulunuyor. Hepsine teşekkür etmek istiyorum. Yemek organizasyonuyla ilgili çok güzel tepkiler alıyoruz. Özellikle veliler çok şaşırıyor. Çoğu başka illerde okuyan çocuklarının olduğunu ama şimdiye kadar başka bir yerde böyle bir etkinlik görmediklerini söylüyorlar. Mezun öğrenciler Bolu'yu unutmasınlar, gittikleri yerlerde bahsetsinler istiyoruz. Belki öğrenciler unutabilir ama, veliler kendi aralarında mutlaka bunun sohbetini ederler. Bunun Bolu'nun reklamı açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu arada artan yemekleri de kesinlikle atmıyoruz, geçtiğimiz yıllarda yaşlılar yurduna veriyorduk. Bu yıl hayır çarşısına verdik. Bunun vakfımıza herhangi bir külfeti yok, biz sadece organizasyonu yapıyoruz. Bunu elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız, ama tabi nereye kadar nasıl gider bilemiyorum" diye konuştu.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0571069717407 seconds