Her Yediğimiz Kilo Aldırır mı?

Ana Sayfa / Arşiv / Her Yediğimiz Kilo Aldırır mı?

Yediklerimiz o kadar da korkunç sonuçlar yaratmayabilir!

Yediklerimiz o kadar da korkunç sonuçlar yaratmayabilir!

" Peynir çok yiyorum"
Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre günde 30 gr peynir tüketen kadınların tüketmeyenlere oranla uzun vadede daha az kilo aldığı gözlemlenmiş. Peynir içerdiği konjüge linoleik asit sayesinde peynir, yağ yakımını hızlandırır ve dengeler. Üstelik istediğiniz çeşittte peynir yiyebilirsiniz.

"Çikolata bağımlısıyım"
Amerika New York State University'de yapılan bir araştırmaya göre, hafif kilolu kadınların atıştırdıkları birkaç parça çikolata, gün içinde gereksiz atıştırmalarını ve fazla yemelerini engelliyormuş.

İyi pişmiş bir bifteğe "hayır" diyemiyorum
Dr. Manny Noaaes'ın "The American Journal of Clinical Nutrition" Dergisi'nde yayımladığı makalede, "Kırmızı et tüketenler beyaz et vaye balık tüketenlere göre gereksiz kilo alımından sakınıyorlar ve hatta daha çok kilo veriyorlar" diye açıklıyor. Sebebi basit: Kırmızı et, diyet esnasında kas kütlenizin korunmasına ve sadece yağların yanmasına izin veriyor. Ayrıca içindeki demir yardımıyla vücudunuzun kendini yeniden organize etmesini sağlıyor. O zaman siz de yemekten kaçınmayın.

"Dün akşam yemeği biraz fazla kaçırdım"
Aperatifler, kırmızı şarap, ağır yemekler ve üstüne bir de tatlı... Metabolizmamızın hafızası çok iyidir bunu üst üste yapmayın çünkü daha az kalori yakmanıza neden olur. En iyisi ertesi gün daha hafif yemekler yemektir.

"Bazen protein takviyesi alıyorum"
15 günde bir alınan protein takviyesi problem olmaz. Dr. Laurence Benedetti'nin önerisine göre protein takviyesi aldığınızda bir öğün atlanmalı. Ya da en azından bu takviye, sebzelerler birlikte lif alarak kullanılmalı.

"Diyetim hiçbir işe yaramıyormuş gibi geliyor"
Bu tür olumsuz düşünceleri aklınızdan çıkarmalısınız. Kyoto'da Doshisha Üniversitesi'nde Hitoma Saito tarafında yürütülen ve 101 kişiyle yapılan bir araştırmaya göre, diyetlerine olumlu yaklaşan kişilein olumsuz yakalaşanlara nazaran daha çok kilo kaybettiği gözlemlenmiş. Çünkü optimistler rejimlerini uygularken daha az hileye başvuruyorlar ve kaçamaklar azalıyor.

"Kendimi hep şişman buluyorum"
Yanılıyorsunuz. Bunu anlamanın en iyi yöntemi aslında vücut kitle endeksimizi ölçmektir. Kilonuzu boyunuzun metre cinsinden karesine böldüğünüzde elde edeceğiniz sayı size vücut kitle indeksinizi verir. Eğer değerleriniz 18.5 ile 24.9 arasıysa normal kilolu, 25 ile 29.9 arasındaysa kilolusunuz.

"Kuruyemişe dayanamıyorum"


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.0558531284332 seconds