Youtube Yetkilileri Geliyor

Ana Sayfa / Arşiv / Youtube Yetkilileri Geliyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de bir süredir erişime kapalı olan Youtube paylaşım sitesi ve google yetkililerinin önümüzdeki hafta

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de bir süredir erişime kapalı olan Youtube paylaşım sitesi ve google yetkililerinin önümüzdeki hafta Türkiye'ye geleceğini ve BTK yetkilileriyle çözüm için görüşeceklerini bildirdi.

Kars Havaalanı'nın iç ve dış hatlar terminalinin temel atma töreni için Kars'a gelen Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Youtube'un para kazandığını fakat Türkiye'ye faydası olmadığını belirten Yıldırım, "Elalem para kazanıyor, biz çenemizi yoruyoruz" dedi. Google'a bağlı Youtube'un reklam pazarlama şirketi olduğunu belirten Yıldırım, "Vergi yok, fatura kesiyor. Faturayı İrlanda'dan kesiyor" diye konuştu. Youtube'un ülkeler arasında farklı uygulamaları olduğunu anlatan Yıldırım, 23 ülkeye yerli sürüm yapan Youtube'un bunu Türkiye için yapmadığını anımsattı. Yıldırım, Youtube'un Türkiye'de yargıya muhatap olacak bir eleman görevlendirmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, Youtube'un vergi ile ilgili bir kişi de görevlendirmesi gerektiğini belirterek, "Başka çaresi yok" dedi.
Yaşanan sorunlardan sonra site yönetiminin de harekete geçtiğini belirten Yıldırım, "Gelip görüşeceklermiş. Önümüzdeki hafta muhtemelen gelirler. Bizim kapımız her zaman açık" dedi. Yıldırım, "Yetkililer, Bakanlığınız ile mi görüşecek" sorusu üzerine, "Muhatapları BTK. Dediklerimizi yaptıktan sonra yaptık derler. Biz de görüşürüz" diye konuştu. Yıldırım, "Nasıl bir anlaşma olacak?" sorusuna ise, "Bizim anlaşma gibi bir şeyimiz yok. Şunları yap diyoruz. Pazarlık edecek haliniz yok. Türkiye'de mükellef olacaksın. Yerli sürüm yapacaksın. Adresin belli olacak. Seni aradığımda bulmam lazım. Hukuk sistemine razı olacaksın. Hakkını burada arayacaksın" yanıtını verdi.
Yıldırım, Google'ın Google Earth'e erişimi engellenen Youtube'un IP'sini verdiğini bu yüzden Google Earth'e ulaşımda da sorun yaşandığını vurgulayarak, "Şark kurnazlığı yapıyorlar" diye konuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.107582807541 seconds