Bakan Facebook'tan İstifa Etti

Ana Sayfa / Arşiv / Bakan Facebook'tan İstifa Etti

Facebook'a Almanya'dan yeni bir darbe daha. Fakat bu defaki belki de en büyüğü oldu. Almanya'nın Tüketim Bakanı Ilse Aigner, Facebook Avrupa Politika Direktörü Richard Allen ile yaptığı görüşmenin...

Facebook'a Almanya'dan yeni bir darbe daha. Fakat bu defaki belki de en büyüğü oldu. Almanya'nın Tüketim Bakanı Ilse Aigner, Facebook Avrupa Politika Direktörü Richard Allen ile yaptığı görüşmenin ardından, Facebook üyeliğini sona erdireceğini açıkladı.

"DEĞİŞTİRMESİ O KADAR KOLAYSA FACEBOOK KAPALI TUTSUN"

Buna sebep olarak Facebook'un geçtiğimiz günlerde devreye soktuğu yeni güvenlik ayarlarının yeterli olmamasını gerekçe gösteren Alman Bakan, "Üyeliğimi sona erdireceğim. Fakat önce listemde bulunan 4000 arkadaşımı bundan haberdar edeceğim" dedi. "Bence hala birçok kullanıcı hangi kişisel bilgilerinin herkese açık olduğunun farkında değil. Eğer profil bilgilerini kapalı konuma getirmek bir kullanıcı için Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'in söylediği kadar kolaysa, o halde Facebook bu ayarı neden otomatik olarak kapalı tutarak açılmıyor. İsteyen tekrar profilini açar" diyen Alman Bakan, kişilerin özel bilgilerinin korunmasından Alman hukukunun sorumlu olduğunu ve zaten bu konuyla ilgili incelemelerin de yapıldığı belirtti. Bakan, "Umuyorum Facebook bu nedenle Almanya'da ceza alacak" açıklamasında bulundu.

8 MİLYON ALMANI ETKİLEYECEK PROFİL

Geçtiğimiz haftalarda Almanya Tüketici Birlikleri, Facebook'un yeni güvenlik ayarları nedeniyle protesto başlatmış ve Facebook hesaplarını dondurma veya kapatma kararı almıştı. Bu karardan sonra gelen son veriler, tüm dünyada Facebook'un yeni güvenlik ayarlarına yönelik gelen tepkilere rağmen sadece 27 bin kişinin Facebook hesabını kapattığını göstermişti.

Fakat Almanya'da bakan düzeyinde yaşanan bu son gelişmenin özellikle Alman Facebook kullanıcıları üzerinde büyük bir etkide bulunması bekleniyor. Facebook'un Almanya'da 8 m


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

captchaPic
ULAŞIM
Adresimiz: BOLU
ETİKETLER
SOSYAL MEDYA
BoluHosting  BayReklam
Page generated in 0.064385175705 seconds